Baby Shower !!! Drogie Kobietki czy wiecie, co to jest? Jakiś czas temu większość z nas prawdopodobnie ze zdziwieniem pokręciłaby głową. Jednak impreza ta ma już w Polsce swoje zwolenniczki. Sprawdźmy co to jest baby shower, kto je organizuje i co kupić przyszłej mamie.

Muszę Ciebie miło zaskoczyć, prędzej czy później czeka Ciebie udział w takim przyjęciu. Zazwyczaj jest ono organizowane przez przyjaciółki albo krewne przyszłej mamy. Jeśli oglądałaś „Shreka III” to już wiesz o czym mówię. Oczywiście to nie tylko Fiona jest sprawczynią popularności imprezy ale zwyczaj ten przybył do nas, podobnie jak Halloween czy Walentynki ze Stanów Zjednoczonych. Baby shower narodził się w USA ale jest popularny właściwie we wszystkich krajach anglosaskich i zdobywa coraz większą popularność na całym świecie.

Gdybym tłumaczyła nazwę „baby shower” to w dosłownym brzmieniu oznacza „dziecięcy prysznic”. Możemy się domyślać, że chodzi o prysznic prezentów jakim zostanie obsypana przyszła mama przez przyjaciółki i krewne. Użyte w nazwie słowo „shower” ma także, a może przede wszystkim, symbolizować prysznic pozytywnych emocji, uczuć, wsparcia, miłości, radości, którymi przyszła mama jest również, niejako zalewana, a które stanowią nierozłączną część tego wydarzenia. 

Najważniejszym motywem baby shower jest fantastyczna zabawa przy konkursach, ploteczkach  i babskich żartach. Wielka radości i uczczenie zbliżających się narodzin dziecka jest organizowane przez kobiety dla kobiet – przyszłych mam.

Czy będziesz organizatorką, uczestniczką czy wreszcie dla Ciebie będzie organizowane przyjęcie, to warto zaplanować wspólnie spędzony czas z  przyjaciółkami bo nie ulega wątpliwości, że oprócz prezentów, przyszłej mamie przyda się, silne wsparcie przed czekającą ją przygodą życia, jaką jest poród i opieka nad małym dzieckiem.

Jeżeli chodzi o rodzaj wręczanych prezentów jakie będą przynosić goście na baby shower. Możemy oczywiście poprosić przyszłą mamę o stworzenie listy drobiazgów, które by chciała dostać niezależnie, czy dla dziecka, czy dla niej samej.

Warto również poinformować gości o tym jakiej płci będzie dziecko, prezenty indywidualnie dedykowane zawsze cieszą najbardziej.

Udanej imprezki 🙂