Degustacja whisky to fantastyczne uzupełnienie wieczoru w gronie przyjaciół. Whiskey to z gaelickiego woda życia. Najpopularniejsze gatunki tego trunku wywodzą się ze: Szkocji, Irlandii i Anglii.

Co ciekawe nazwa tego alkoholu w pisowni amerykańskiej i irlandzkiej brzmi: whiskey. Uzyskuje się ją z destylacji zacieru zbożowego i przechowuje następnie w drewnianych beczkach, najczęściej wykonanych z dębu. Czy wiesz,że pierwotnie mówi się, że whisky zostało opracowane przez irlandzkich mnichów i rozpowszechnione jako lekarstwo na wiele chorób?

Degustacja whisky to prezent, który wymaga wyostrzenia zmysłów na nowe smaki, zapachy oraz barwy. Zapoznanie się i wypróbowanie bukietu i aromatów whisky z różnych krajów świata będzie niezapomnianym przeżyciem zmysłowym, które raz na zawsze wpłynie na odbiór tego trunku. Dzięki wiedzy doświadczonego konesera whisky, dowiesz się wiele ciekawych i istotnych faktów na jej temat. 

Degustacja whisky będzie także znakomitą zabawą, a może nawet skłoni do pogłębiania swojej wiedzy. Kiedy wyobrażamy sobie smakosza tego alkoholu, natychmiast przychodzi do głowy obraz niczym kadr z filmu. Dostojny mężczyzna w jednej ręce trzyma kryształową szklaneczkę do połowy wypełnioną złotym szlachetnym alkoholem. W drugiej ręce natomiast posiada dorodne cygaro. Tego elementu podczas degustacji whisky też nie mogłoby zabraknąć. Tytoń bowiem potrafi wyciągnąć z bukietu dodatkowy smak i aromat. Takie doświadczenie odmieni sposób i podejście do sięgania po ten rodzaj trunku i uczyni z obdarowanych ekspertów w tej dziedzinie. Niezależnie od płci każdy przecież lubi skosztować czegoś doprawdy wykwintnego.

To idealny prezent dla miłośników dobrego alkoholu czy znawców whisky i wszystkich tych, którzy pragną powiększyć swoje kompetencje w zakresie znajomości wyrafinowanego świata tego trunku.To szczególny podarunek dla mężczyzny, który z upodobaniem pija i raczy się czasem butelką sklepowego whisky, dzięki temu będzie mógł poznać smak, jakiego nie dostanie nigdzie, na półce żadnego dyskontu.To niezapomniane wrażenie, do którego z pewnością będzie wracał w pamięci rozkoszując się jego wytwornością. Jednak niezależnie od płci ten prezent może stać się doskonałą rozrywką również dla kobiety, która potrafi odnaleźć w whisky to, co najlepsze, czyli ostry smak i ciepło.

Podaruj zatem prezent, który zapadnie w pamięci na długo a kubki smakowe Obdarowanego będą szaleć z zachwytu.