My kobiety cały czas myślimy jak nie o ciele to o duszy i naszym fantastycznym samopoczuciu.

Czy można połączyć coś dla duszy i ciała w całość. Ach jakże!!! Takim spoiwem jest na pewno joga. System ćwiczeń fizycznych, umysłowych i oddechowych, pochodzący z Indii. Jej historia sięga przeszło 4 tysięcy lat, a od tego czasu rozwinęło się wiele odmian tej nauki. Dziś znanej głównie jako system ćwiczeń fizycznych i praktyk oddechowych. Nie jest religią, jak czasem błędnie się przyjmuje. Celem jogi jest zyskanie wewnętrznej równowagi i zjednoczenie ciała oraz duszy. W tym znaczeniu joga polega na samodoskonaleniu się, medytacji i ascezie.

Sama joga ma wiele odmian. Dziś najczęściej praktykuje się hatha-jogę, która skupia się na asanach, pranajamie i medytacji. Joga uznawana jest nie tylko za system ćwiczeń, ale także filozofię życiową.

Ewidentnie joga wpływa na niemal wszystkie narządy znajdujące się w naszym ciele. Propagatorzy przekonują, że regularna praktyka przynosi fantastyczne efekty dla zdrowia już po miesiącu. Wiecie, że wpływa na wzmacnianie i relaks naszego ciała a poza tym rozciąga i uciska w taki sposób, że czujemy się jak nowonarodzone? Pozycje jogi czyli asany, sprawiają, że aktywizujemy układ nerwowo- mięśniowy i nerwowo-gruczołowy. Co przekłada się na sprawność naszego umysłu i jakość zdrowia. Jeżeli do tego dołączymy panajamę czyli ćwiczenia oddechowe, możemy być pewne, że zmieniamy swoje życie na lepsze.    

Joga to nie tylko ćwiczenia ale także dieta to tutaj zalecana jest ta roślinna, która oparta jest na nieprzetworzonych, naturalnych produktach pochodzących od matki natury. Wegetarianie i weganie jedzą żywność z najwyższego końca łańcucha pokarmowego, ponieważ rośliny pozyskują swoje wartości bezpośrednio z ziemi i ze słońca.

Filozofia jogi na temat diety zawarta została w powiedzeniu: „Jemy, aby żyć, a nie żyjemy, aby jeść”, co pokazuje, jak ważny jest umiar i rozsądek w diecie. Dieta powinna być taka, aby wyrządzać jak najmniejsze szkody ziemi i istotom na niej żyjącym, ponieważ to nie jedzenie jest najważniejsze, a życie innych.

Jeżeli chcesz odnaleźć harmonię, równowagę i pozytywną energię w swoim życiu, a jednocześnie zadbać o ciało to koniecznie musisz spróbować.