KARAOKE. „Śpiewać każdy może” tak śpiewał Jerzy Sthur w Opolu.  Cóż wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, odkrywa w nas nieznane dotąd pokłady wrażliwości, często wyciąga skrzętnie ukrywane emocje.

Kochamy temu towarzyszyć, przyglądać się, jak uczestniczymy w karaoke. W ciągu kilku minut przemieniamy się w prawdziwe gwiazdy muzyki.

Karaoke to rozrywka, której kolebką jest właśnie Japonia. Zasady zabawy są bardzo proste. W gronie znajomych, najczęściej w pubach, klubach, a także na „domówkach” śpiewamy znane szlagiery.

Najlepiej, gdy zabawie towarzyszy odpowiednio przygotowana ścieżka dźwiękowa. Nagranie, które zawiera ścieżkę melodyczną danego utworu, ale za to jest pozbawione oryginalnego wokalu, który przecież mógłby przyćmić. Dodatkową pomocą może być prezentowany na ekranie tekst piosenki. Z całą pewnością ułatwi aktywne uczestnictwo w zabawie wszystkim śpiewakom, nie znającym na pamięć tekstu danego utworu.

Jeszcze lepiej gdy tekst jest prezentowany w odpowiedni sposób, tj. wraz z konkretnymi taktami danej piosenki automatycznie zaznaczane są adekwatne sylaby tekstu.

Jeżeli tylko mamy odpowiedni dystans do siebie – cóż, nie każdy ma zdolności wokalne Marii Callas czy Pavarottiego – i zgraną paczkę znajomych, to zabawa będzie naprawdę przednia.

W sam raz na udaną zabawę w grupie przyjaciół. Polecam także VIDEODYSKOTEKA