Łańcuch zdarzeń. Jeden ruch… i łańcuch domina rusza… do celu! SPECJALNEJ AKCJI!Wg twórcy Rube’a Goldberga stworzona przez niego maszyna miała być symbolem ludzkiej zdolności do osiągania maksymalnego wysiłku i minimalnego efektu… Urządzenie to doskonale obrazuje zachodzące w codziennym życiu zjawisko komplikowania drogi do celu.

Maszyna Rube Goldberga to konstrukcja, która składa się z mechanizmów, urządzeń i elementów. Ustawiamy je w ten sposób, aby tworzyły coś w rodzaju systemu naczyń połączonych. Po uruchomieniu wywołamy efekt domino, aby np. tocząca się piłeczka uwolniła zapadkę, która z kolei spowoduje upadek książki. Następnie pociągnie ona linkę przymocowaną do młotka, a on uderzy w wentylator, który napompuje balon.

Zostaniecie podzieleni na robocze drużyny, w których tworzycie pojedyncze maszyny stanowiące element jednej, wspólnej maszyny GOLDBERGA.

Podczas imprezy każdy z Was stworzy część mechanizmu Maszyny Golberga, który na koniec będzie połączony z urządzeniami pozostałych drużyn. Tak oto powstanie reakcja łańcuchowa, która będzie wynikiem doskonałego teambulindingu! Do Waszej dyspozycji przekażemy różne materiały, proste urządzenia oraz określoną pulę pieniędzy do wydania w sklepie z innymi gadżetami.

Wszystkim zespołom przekażemy wytyczne, jak zbudować „serce” mechanizmu. Jednak ostateczny wygląd i funkcje maszyny będą zależeć od Waszej kreatywności!

Skonstruowany w ten sposób Łańcuch Zdarzeń za zadanie uświadomić Wam, jak ważny jest każdy element, każde zadanie i udział każdej osoby, do osiągnięcia zespołowego celu.

Zatem START! Polecam również RAJD ROWEROWY