Las w szkle, czy wiecie, że dzięki obcowaniu z naturą lepiej nam się wypoczywa? Po trudnym dniu, spojrzenie na swój własny mini ekosystem daje prawdziwą ulgę!  

Las w słoiku, czyli miniaturowych rozmiarów zagajnik szczelnie zamknięty w szklanym słoju, to trend, który podbił serca wielu miłośników, jak i amatorów roślin.

W naczyniach ze szkła odtwarza się naturalne środowisko leśne, umieszczając w nich mchy, paprocie, sukulenty, a nawet rośliny kwitnące. Miniaturka lasu postawiona na parapecie czy regale wyglądem będzie przypominała zieloną, zaklętą w słoju krainę z baśni.

Choć lasy w słoikach bez problemu dostaniemy w większości kwiaciarń oraz pracowni florystycznych specjalizujących się w tego typu kompozycjach, to warto jednak spróbować stworzyć samemu taki las w szkle. Sami dobieramy rozmiary słoja i gatunki roślin, które do niego włożymy, tworząc nasz wymarzony projekt lasu.

Las w słoiku może brzmi dosyć abstrakcyjnie, ale jest możliwy do stworzenia i utrzymania w warunkach domowych. Wykonanie go w ogóle nie jest skomplikowane, a utrzymanie żadną filozofią, ponieważ praktycznie nie wymaga pielęgnacji. Wystarczy ustawić słoik w dobrze nasłonecznionym miejscu i obserwacja, która w większości przypadków pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, typu gnicie, pleśnie, czy pajączki. 

Do dzieła!!! Zachęcam do zajrzenia na WARSZTATY SENSELIERSKIE