Rajd rowerowy. Jazda na rowerze podnosi poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Stajemy się więc bardziej zrelaksowani i lepiej znosimy różne sytuacje stresowe. Ponadto zyskujemy dobry sposób na wyładowanie negatywnych emocji. Zmęczenie psychiczne najłatwiej jest zlikwidować zmęczeniem fizycznym. Jazda na rowerze może pomóc w zacieśnianiu więzi rodzinnych, jeśli np. jeździmy całą rodziną albo uczymy nasze dziecko jeździć na rowerze.

Od dawna wiadomo, że obcowanie z naturą pozytywnie wpływa na nasz stan psychiczny, a z pewnością jesteśmy bliżej niej z perspektywy “siodełka”. Jeśli mamy w swojej okolicy piękne lasy, parki czy pola, to warto wsiąść na rower i odetchnąć pełną piersią. W ten sposób oczyścimy głowę z negatywnych myśli.

Rajd rowerowy to ogólna poprawa zdrowia i odstresowanie się ale to nie wszystko. Kobietki z pewnością zainteresuje Was fakt, że jazda rowerem pomaga w pozbyciu się cellulitu. Ponadto oszczędzamy pieniądze. Dotyczy to sytuacji, w której potraktujemy rower jako środek transportu. Jeśli mamy taką możliwość, dojeżdżajmy w różne miejsca rowerem. To świadoma i ekologiczna postawa, w dodatku nasz portfel nam za to podziękuje. 

W końcu nie będziemy musiały wydawać pieniędzy na benzynę albo na bilety w komunikacji miejskiej. Ostatnią korzyścią z jazdy na rowerze jest lepsze poznanie swojego miejsca zamieszkania. Kręcąc pedałami po okolicy mamy okazję do odkrycia nowych ścieżek, a także poznania nowych osób, które też poruszają się rowerami.

Raj rowerowy to super pomysł dla tych z Was, które uwielbiają spędzać wspólnie czas w sposób aktywny. Polecam PIKNIK DLA DZIECI.