Silent Party, atrakcje dla kobiet. Silent party w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, ale czym właściwie są imprezy określane mianem „silent disco”? Takie zabawy to nic innego jak ciche imprezy, których uczestnicy słuchają muzyki na słuchawkach. Tak naprawdę to takie imprezy w Polsce nie są nowością bo z roku na rok przybywa jej zwolenników.

Jak sama nazwa wskazuje impreza jest cicha ale…tylko dla osób, które nie mają słuchawek. Każdy uczestnik silent party otrzymuje na wejściu bezprzewodowe słuchawki. Na imprezie zazwyczaj gra dwóch lub trzech DJ’i, którzy reprezentują własny styl muzyczny. Tym samym każdy uczestnik może wybrać, którego DJ’a w danym momencie chce słuchać. Uczestnicy imprezy sami wybierają rodzaj muzyki do której chcą tańczyć. Taka formuła ma również działanie integracyjne, ponieważ nie bawią się tylko Ci, którym odpowiada konkretny rodzaj muzyki, podczas gdy reszta kolokwialnie mówiąc podpiera ściany. Silent disco to jedyny rodzaj imprezy na którym można bawić się do hip-hopu, rocka i największych hitów popu jednocześnie!

Silent party jest również coraz częściej wykorzystywane jako forma promocji. W świecie, w którym każdy chce mieć wybór taka impreza znakomicie się sprawdzi jako chwyt marketingowy. Organizacja imprez dla kobiet nabiera innego wymiaru.