Spływy kajakowe? Kto powiedział, że kobiety nie są stworzone do spor†ów wodnych? Oczywiście, że są stworze i bezapelacynie mówię TAK spływom kajakowym wśród kobiet. Spływy kajakowe realizowane w samotności czy w grupie są niesamowitym doznaniem. Przemieszczać się po jeziorze czy rzece, tak po prostu płynąć beztrosko, daleko przed siebie. Wspaniale jest dać się poniesć nurtowi rzeki. Leniwie, bez pośpiechu obserwując otaczającą nas naturę. Już bliżej natury nie możnemy być. Mieć ją na wyciągniecie ręki. Bez wątpienia my kobiety jesteśmy jej częścią.

Duża część z nas nie wyobraża sobie spędzania wakacji bądź weekendowych wypadów z przyjaciółmi, na leżeniu na plaży czy spędzania ich w domu. Chcemy spędzać czas aktywnie i takie formy aktywności nas najbardziej interesują. Spływy kajakowe to świetny i coraz bardziej popularny sposób na zapełnienie wolnego czasu. W okresie letnim organizowanych jest bardzo dużo spływów kajakowych zarówno na rzekach jak i jeziorach. Pływanie kajakiem przez cały dzień, podziwianie widoków i obserwacja fauny i flory to świetny sposób na relaks.

Do pływania na kajakach nie musimy posiadać specjalnych umiejętności – wystarczy rytmiczne machanie wiosłami 🙂 wystarczy, tak łatwo to powiedzieć 🙂 Przed spływem warto poćwiczyć ramiona na tzw. wiosłach w klubach fitness lub siłowniach abysmy nie cierpiały po fakcie. Polecam. Naprawdę pomaga. Do pływania kajakiem koniecznie trzeba założyć kamizelkę asekuracyjną, nawet jeśli umiemy świetnie pływać. Wbrew pozorom o wywrotkę na kajaku nie jest łatwo, a jeśli już do niej dojdzie to nie taki diabeł straszny 🙂

Pokonanie dystansu kilkunastu kilometrów nie jest męczące, a mogę śmiało powiedzieć, że może przerodzić się w ekstremalną przygodę, zwłaszcza jeśli wybieramy się na tereny rezerwatu przyrody, na których można napotkać na przewrócone drzewa. Zdarza się, że przyjdzie nam przenosić kajaki przez zarośla. Osoby, które wolą płynąć w równym tempie, mogą wybrać koryta szerszych rzek, w których prąd nie jest zbyt silny. Na pewno dobrą opcją będzie spływ wzdłuż Warty na odcinku Konin – Lądek. Wtedy miejscami, w których będziemy musiały zwolnić są okazjonalne mielizny i wystające nad wodą pozostałości drzew. Niewątpliwie te najbardziej doświdczone z nas, korzystają z możliwości pływania po najwiekszych rzekach w Polsce a zdarza się, że także Morzu Bałtyckim.

Nie ulega wątpliwości, że uczestnictwo w spływie kajakowym to bardzo dobry sposób na to, by zadbać o kondycję. Niezależnie od tego, czy pływamy samodzielnie, czy preferujemy rozrywkę w większej grupie, na pewno bedzie to nie zapomniany czas.