Warsztaty decoupage w ostatnim czasie stały się bardzo popularnym hobby a także sposobem na spędzanie wspólnie wolnego czasu. Szerząca się coraz bardziej moda na handmade, niewątpliwie temu sprzyja.

Coraz częściej chcemy wręczać rodzinie, przyjaciołom, zamiast tradycyjnych prezentów czy kwiatów, prezenty wykonane przez nas samodzielnie. Techniki zdobienia przedmiotów dają nam możliwość niedrogiej zmiany wyglądu tego, co już nam się znudziło lub zestarzało.

Od czego zacząć przygodę z decoupage?

Na odpowiednio przygotowanej powierzchni dekorujemy metodą decoupage wzory z cienkiego papieru. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu zwykłe serwetki. Techniką decoupage możemy ozdabiać produkty wykonane z różnych tworzyw. Autorskie prace możemy stworzyć na drewnie, ceramice, szkle, metalu, tkaninach a także ceramice.

Metoda serwetkowa ma wiele zalet. Jest prosta, nie wymaga talentu plastycznego, nie generuje wysokich kosztów i daje ogromną radość. 

Aby zacząć przygodę z malowaniem decoupage wystarczy dosłownie kilka podstawowych artykułów.

Na sam początek potrzebować będziemy przedmiotu, który będziemy ozdabiać. Gdy zaczynamy przygodę z decoupage najlepiej na start wybrać bardzo proste formy, wykonane z surowego drewna np. deski do krojenia, które w prosty sposób przygotowujemy do malowania i naklejania papierowych wzorów. Na rynku mamy dostępne różnego rodzaju talerzyki, zawieszki, pudełeczka, deski do krojenia czy artykuły specjalnie przeznaczone do zdobienia metodą decoupage. Możemy wykorzystać również przedmioty, które znajdziemy u siebie w domu np. donice, wazony czy szkatułki.

Jako zestaw podstawowy wystarczą nam: klej do decoupage, pędzelek z miękkiego, naturalnego włosia, papierowe serwetki, jasna farba, która będzie służyła jako baza, farby akrylowe, lakier akrylowy.

I do dzieła !!!

Decoupage jest metodą bardzo efektowną i przeznaczoną w zasadzie dla każdego. Ręcznie zdobione dzieła wracają do łask a prezenty wykonane samodzielnie cieszą oko i budzą zachwyć obdarowanego, bardziej niż gotowe. Na pewno można powiedzieć, że decupage uzależnia więc zachęcam abyś spróbowała.  

Polecam również WARSZTATY LAS W SZKLE